
Tänu VIN-i dekodeerimisele saate kontrollida, kas praegune Jeepi varustus on originaalne, tootja poolt sõidukisse paigaldatud. Samuti tasub kontrollida värvkatte värvi ja pöörata tähelepanu polstrile, akendele, viimistlusele, soojendusega akendele ja turvapatjade arvule.
Kui mõni varustus ei ühti, võib see tähendada, et pakutav sõiduk võis sattuda õnnetusse!
Teine oluline argument täieliku aruande ostmise kasuks on teave selle kohta, kas auto sattus Poolasse ebaseaduslikult, nimelt: seda ei varastatud. Kahjuks ilmneb see probleem üha sagedamini ja see kehtib kõigi Jeepi autode kohta, näiteks Compass, Grand Cherokee, Renegade, Patriot, hoolimata nende turvaelementidest.
Dekodeerimise aeg – sisestage šassii number
Enne Jeepi ostmist tasub sõiduki ajalugu VIN-iga kontrollida.
Loodud aruanne on hindamatu abi sõiduki kontrollimisel. Selles sisalduvad andmed on põhiline teave, mis on vajalik auto ajaloo tundmaõppimiseks.
VIN – mis see on?
VIN ehk sõiduki identifitseerimisnumber on ainulaadne sõiduki identifitseerimisnumber, mis sisaldab palju ja olulist teavet auto kohta. VIN sisaldab järgmist teavet: tootjariik, mudeliaasta, ajami tüüp, mootori versioon, varustuse võimalused.
VIN-numbreid kasutati esmakordselt 1954. aastal Ameerika Ühendriikides. Autotootjad, näiteks Jeep, sildistasid oma autod juba niimoodi. Seda tüüpi märgiseid hakkasid tootjad kasutama Euroopas. Esimesed numbrid tundusid aga teistsugused. Alles 1980. aastatel (täpsemalt 1981. aastal) leppisid maailmatootjad koos Ameerika tootjatega selles küsimuses lõpuks kokku.
1981. aastal ühtlustas Ameerika Ühendriikide riiklik maanteede liiklusohutuse amet selle vormi. Müüdud autod peaksid sisaldama 17-kohalist VIN-numbrit, mis ei sisalda tähti I (I), O (o) ega P (q) (segiajamise vältimiseks numbritega 1 ja 0).
Seetõttu on politsei, kindlustusseltside ja kasutatud autode müüjate töö hõlbustamiseks välja töötatud ühtne standard. Sellest ajast peale on iga auto VIN-is 17 tähemärki – tähed ja numbrid.